Contabil Productie - Otopeni in Otopeni

Candidatul ideal

- Absolvent studii economice ( de preferinta, sectia Contabilitate si Informatica de Gestiune) ;
- Experienta minim 2 ani in domeniul contabilitatii de productie;
- Cunoastere operare PC - MS Office -nivel avansat
- Cunoasterea legislatiei si a documentelor financiar-contabile;
- Capacitate de organizari si planificare
- Persoana cooperanta si cu spirit de echipa;
- Persoana atenta la detalii, ce ofera seriozitate si punctualitate;
- Excelente abilitati de comunicare;

Descrierea jobului

- Organizeaza gestiunea stocurilor si a productiei
- Introducerea retetarelor in programul de gestiune
- Intocmirea raporatelor de productie pe baza situatiilor primate de la gestionar
- Evidenta stocurilor , introducerea datelor si prelucrarea tuturor operatiunilor de gestiune (intrari, iesiri, transferuri);
- Verificarea stocurilor de materii prime si marfa, identificarea si corectarea inadvertentelor;
- Evidenta gestiune: intocmire note de intrare receptie,verificare si introducere bonuri de consum, verificare fise de magazie;
- Analiza si statistica produselor vandute;
- Evidenta nir-urilor si a bonurilor de consum;
- Supravegherea si verificarea stocurilor de materii prime si marfa si descarcarea de Gestiune;
- Inventarierea stocurilor aleatoriu si introducerea inventarelor;
- Confirmari de solduri cu clientii si furnizorii si punctaje cu acestia;
- Intocmeste corect / la termenele stabilite, verifica si reconciliaza rapoarte si situatii, care se refera la documente, date si informatii financiar/contabile de gestiune, legate de responsabilitatile postului, acestea fiind solicitate de conducerea societatii, pentru gestionarea financiara si operationala a companiei;
- Mentinerea la zi a jurnalelor de vanzari si cumparari,intocmirea deconturilor de cheltuieli;
- intocmirea altor rapoarte la cerere.

Beneficii:
- Salariu motivant;
- Oportunitatea de a lucra si a te dezvolta intr-o echipa tanara;
- Mediu de lucru placut;