CONTABIL SEF in Craiova

Responsabilitati: ― Organizarea si tinerea contabilitatii, conform legislatiei în vigoare; ― Efectuarea de operatiuni specifice închiderilor contabile lunare; ― Acordarea de asistenta în probleme contabile diverse; ― Intocmirea de rapoarte si situatii specifice activitatii; ― Coordonarea si supervizarea tuturor activitatilor contabile/financiare din companie; ― Studierea permanenta a legislatiei in domeniul financiar-contabil si aplicarea ei in cadrul firmei; ― Controlul si validarea declaratiilor si a altor interactiuni ale societatii cu autoritatile si partenerii; ― Analizarea datelor financiare, identificarea tendințelor și a zonelor de risc, economii sau oportunități. Implementarea si mentinerea unei politici de control al costurilor; ― Furnizarea de analize si rapoarte catre management si Grup; ― Mentinerea relatiei cu autoritatile; ― Prognoza si urmarirea fluxurilor de trezorerie pe termen lung si mediu in vederea; ― Reprezentarea societatii in cazul controalelor financiare; ― Verifica si semneaza seturile de documente pentru banci. Cerinte: ― Minim 3 ani experienta profesionala intr-o pozitie similira; ― Studii universitare economice de finante / contabilitate; ― Excelente cunostinte ale legislatiei fiscale; ― Excelente abilitati ale operarii pachetului MS Office: Word si Excel; ― Acreditare CECCAR; ― Experienta in lucru cu Fonduri Europene prezinta avantaj; ― Buna capacitate de organizare si analiza; ― Bune abilitati de comunicare; ― Responsabilitate si integritate; ― Capacitate de lucru in echipa, implicare, proactivitate; ― Capacitatea de prioritizare si respectare a termenelor limita. *Mentionam ca doar candidatii eligibili vor fi contactati. Multumim pentru interesul acordat!