Coordonator Retenție Clienți (131333) in Târgu Mureş

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară: studii superioare economice, tehnice sau juridice;
  • Experienţă practică necesară: minim 3 ani în domeniul vânzărilor sau servicii clienți ;în formarea și gestionarea echipelor; experiența în industria utilităților sau industrii similare poate constitui un avantaj;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie: cunoștințe despre cadrul general instituțional și de reglementare în domeniul energiei;
  • Cunoştinţe limbi străine: limba engleza constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe IT: sisteme de tip ERP si CRM, SAP sau non-SAP; MS Office: Word, Excel, PowerPoint, Outlook;
  • Altele: capacitate de analiză şi sinteză, orientare către lucrul în echipă.

Descrierea jobului

  • Vei fi responsabil de implementarea strategiei de retenţie pentru segmentul B2C;
  • Vei propune spre aprobare superiorului și apoi vei asigura implementarea măsurilor de optimizare a script-urilor, a proceselor și a instrumentelor folosite pentru creșterea eficienței activității de retenție;
  • Vei identifica oportunităţi şi metode de a crește nivelul de satisfacţie a clienţilor alocaţi în portofoliu;
  • Vei efectua analize şi investigaţii ale portofoliului de clienţi, menite să indice zonele cu risc ridicat de pierdere a clienţilor.

  • Ce îţi oferim
  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.

  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.