Coordonator / Team Leader / Reprezentant E.ON in Cugir

Candidatul ideal

Căutăm oameni motivați, serioși și dornici de afirmare, dispuși să-și petreacă cea mai mare parte a timpului pe teren, în căutare de clienți.

Abilitățile de manager și spiritul antreprenorial sunt necesare pentru succesul acestui business, pentru diversificarea și dezvoltarea noilor oportunități.

Experienţa de minim 1 an în domeniul vânzărilor sau domeniul Energetic/Telecom/IT etc constituie un avantaj, însă NU este obligatorie.

Ne dorim să ai:
- Diplomație, proactivitate și orientare către client;
- Buna cunoaștere a tehnicilor de vânzare;
- Foarte bune abilităţi de comunicare, prezentare şi ascultare activă;
- Orientare către client;
- Orientare către rezultate și soluții;
- Abilități dezvoltate de negociere și persuasiune;
- Disponibilitate de a călători;

Descrierea jobului

- Promovarea și vânzarea produselor companiei E.ON Energie România și a serviciilor de furnizare de energie electrică și gaz
- Prospectarea pieței și identificarea oportunității de obținere și încheiere de contracte
- Realizarea obiectivelor de vânzări lunare
- Gestionarea și înregistrarea corectă a contractelor semnate
- Identificarea de noi clienți
- Reprezentarea cu integritate a brandului în toate relaţiile cu clienții
- Negocierea și încheierea de contracte

Oferim:
- Oportunități de dezvoltare atât pe plan profesional, cât și personal
- Pachet salarial atractiv
- Instructaj în domeniul vânzărilor
- Pachet complex de instrumente de lucru
- Oportunitatea de a lucra într-un mediu energic, alături de colegi cu istorie şi experienţe în industrii diverse.