Corporate Account Manager - Bucuresti in Bucuresti

Candidatul ideal

Ce cautam?

  • 1-2 ani experienta in vanzari
  • 1 an experienta in vanzari directe, B2B(O mai mare experienta in vanzari poate substitui cerintele legate de cursuri si certificari)
  • Diploma universitara
  • Alte cursuri de pregatire , preferabil de vanzari
  • Permis de conducere categoria B

Descrierea jobului

Ce vei face?

  • Dezvolta relatii win/win cu clientii noi in vederea maririi bazei de clienti a Vodafone si a cresterii volumelor de vanzari.
  • Gestioneaza relatii tip win/win cu clientii existenti corporate cu scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor.
  • Castiga cota de piata si aduce valoare prin depasirea targeturilor, sustinuta de asigurarea unei experiente bazata pe incredere si parteneriat.
  • Responsabilitati principale:
  • Achizitia noilor clienti:
  • Achizitie noi clienti de la competitie in vederea asigurarii succesului strategiei EBU.
  • Dezvoltarea conturilor Corporate cu caracter dual din baza Vodafone
  • Monitorizeaza activitatea competitiei si tendintele pietei in vederea sustinerii cresterii continue a pozitiei Vodafone ca Total Communication ProviderDezvoltarea clientilor:
  • Vinde solutii de afaceri potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa
  • Protejeaza/creste profitabilitatea clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit
  • Retinerea clientilor:
  • Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste valoarea portofoliului
  • Atinge targeturile individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse/servicii in cadrul conturilor alocate
  • Livrabile:
  • Achizitie clienti noi
  • Dezvoltarea clientilor corporate duali sau exclusivi
  • Plan de Cont pentru conturile prioritare
  • Cresterea valorii portofoliului
  • Atingerea targeturilor de vanzare
  • Asigurarea profitabilitatii clientului
  • Satisfactia clientilor noi si existenti in legatura cu serviciile si produsele Vodafone
  • Retinerea clientilor existenti