Corporate Sales Support Assistant in Cluj Napoca

Candidatul ideal

Competente Specifice :

  • Customer focus
  • Rigoare
  • Expertiza in domeniul tehnic
  • Cunoasterea proceselor de vanzare
  • Constientizare organizationala
  • Munca de echipa
  • Orientare spre rezultate
  • Initiativa si pro-activitate
  • Abilitati de comunicareStudii si cunostinte profesionale:Absolvent studii superioare
  • Lb. engleza – fluent
  • MS Office (advanced knowledge of Excel)

Descrierea jobului

Obiectivul postului:
Ofera suport commercial si administrativ vanzatorilor in procesul de vanzare, dezvoltare si mentinere a relatiilor pentru clientii Corporate

Responsabilitati:

  • Efectueaza operatiuni per-life si in-life pentru clientii Corporate la cererea fortei de vanzari: redacteaza contracte, anexe, acte aditionale, suplimentari, cereri de portare
  • Pregateste, transmite si monitorizeaza cererile de portare a numerelor de telefon in reteauna Orange
  • Gestioneaza arhivarea documentelor care urmeaza sa fie pastrate in sediul local, fluxurile de fax si corespondenta interna
  • Verifica continutul si acuratetea documentelor care urmeaza sa fie trimise in arhiva
  • Dezvolta si mentine relatii win/win cu clientii existenti cu scopul de a creste vanzarile in ceea ce priveste pachete complete de terminale, accesorii si optiuni compatibile
  • Monitorizeaza stocul de terminale disponibile pentru imprumut pentru a fi testate de catre clienti
  • Ofera la sediul clientului informatii si suport pentru diverse situatii
  • Ofera suport pentru echipa de vanzari in procesul de migrare si implementare a noilor servicii in reteaua Orange: pregatire SIM, pregatire terminale pentru livrare la client, configurari terminale
  • Ofera suport pentru licitatii: organizeaza intalniri / conferinte telefonice la solicitarea superiorului ierarhic sau a fortei de vanzari din regiunea proprie sau din alta regiune
  • Pregateste rapoarte la solicitarea membrilor echipei de vanzari si ale superiorului direct.
  • Iti multumim pentru aplicatie!