Customer service specialist - in regim de telemuncă in Timisoara

Candidatul ideal

  • minimum un an experiență pe un post similar
  • minimum studii medii; studiile superioare reprezintă avantaj
  • foarte bune abilități de comunicare la telefon: dicție foarte bună, capacitatea de a exprima cu claritate mesajele, de a recepționa corect mesajele interlocutorilor, de a filtra informațiile relevante, amabilitate, adaptarea limbajului la cel al interlocutorului
  • empatie, răbdare
  • capacitatea de a gestiona cu diplomație reclamațiile clienților
  • capacitatea de a sintetiza și analiza informații
  • capacitatea de a înțelege specificul activității MEWI (vânzarea de utilaje agricole și piese de schimb și servicii de reparații) și profilul clienților
  • cunostinţe de utilizare a calculatorului, în special pachetul Microsoft Office
  • persoană foarte bine organizată

Descrierea jobului

Misiunea postului : furnizează conducerii companiei informații despre nivelul de satisfacție a clienților, prin aplicarea unor chestionare de feed-back și prelucrarea reclamațiilor clienților.

Principalele responsabilităţi :

  • contactează telefonic clienții companiei (preponderent fermieri) și aplică chestionare de feed-back
  • răspunde apelurilor sosite la numărul verde alocat reclamațiilor și sugestiilor clienților
  • transmite departamentelor interesate reclamațiile clienților
  • prelucrează și centralizează informațiile colectate din ambele surse: formulare de feed-back și reclamații
  • contactează clienții în urma reclamațiilor pentru a-i informa despre statusul soluționării reclamației
  • participă la alte proiecte ce au ca obiect aplicarea de chestionare în interiorul companiei despre satisfacția angajaților sau aplicarea de formulare de feed-back pe diverse teme
  • Oferim:
  • salariu atractiv
  • bonus de performanță
  • tichete de masă
  • asigurări private de sănătate
  • posibilitatea de a lucra 80% din timp de acasă