Digital Marketing Manager - E-COMMERCE in Bucuresti

Candidatul ideal

- minim 3-4 ani experienta in Marketing Digital si eCommerce;
- a lucrat cu bugete mari de PPC (Facebook Ads, Google Ads etc.);
- experienta in coordonarea unei echipe de marketing;
- experienta in implementarea, configurarea si optimizarea sistemelor de Marketing Automation;
- experienta in optimizarea, analiza si raportarea: Google Ads, PPC Facebook Ads, Criteo, RTB House, Instagram, Pinterest, Twitter, YouTube, Email Marketing, Mobile Marketing;
- experienta in utilizarea diverselor tool-uri de analiza SEO & SEM: Google Analytics, Google Search Console, Klipfolio + tool-uri SEO (SEMrush, WooRank, SimilarWeb, ahrefs, keywordtool.io etc.) + tool-uri PPC (Optmyzr, Adalysis etc) + tool-uri Social Media (Hootsuite, Buffer etc.);
- limba engleza nivel avansat;
- abilitati organizatorice, simt estetic si spirit de initiativa dezvoltat;
- creativitate, flexibilitate și originalitate;
- gandire analitica si focusare spre rezultate;
- pasiune pentru digital marketing;
- entuziasm și dorință de a învăța și experimenta tot ce ține de marketing online pentru a crește vânzările;
- persoana organizata si responsabila care poate intocmi, intretine si urmari un plan;
- cunoasterea celor mai bune practici in digital marketing.

Descrierea jobului

- coordoneaza echipa de marketing digital si colaboreaza cu Managerul de Marketing de Produs, cu care impreuna administreaza echipa de marketing: Google Ads PPC Specialist, Social Media Specialist, Grafician, Studio Photographer, PR, Brand Manager, Sales Manager etc.
- asigura implementarea politicii de marketing online pe toate canalele (Google AdWords, SEO, PPC Facebook Ads, Email Marketing, Instagram, Pinterest, Twitter, YouTube)
- implementeaza, configureaza si optimizeaza sistemul de Marketing Automation
- urmareste situatia globala pe toate canalele de promovare si vine cu propuneri de optimizare pe fiecare canal in parte
- analizeaza activitatea personalului din departamentul de marketing online si creaza rapoarte privind performanta acestora
- da sarcini personalului din departamentul de marketing in conformitate cu politica de marketing generala si se asigura de indeplinirea acestora
- colaboreaza cu Product Manager si General Manager pentru a creiona politica generala de marketing si promovare

Beneficii:
- Posibilitatea de a lucra alături de o echipă tânără și ambițioasă
- Mediu de lucru plăcut
- Acces la cele mai importante tool-uri de analiză
- Echipamente IT de ultima generatie
- Posibilitatea de a-ti pune in practică ideile
- Pachet salarial atractiv, corelat cu nivelul de experienta
- Bonusuri lunare in functie de performante

Sediul este situat langa statia de metrou Aviatorilor.