Digital Marketing Specialist/ Account in Bucuresti

Candidatul ideal

Esti colegul nostru ideal daca:
• Reusesti sa castigi increderea clientilor si colegilor, esti deschis sa-ti asumi defectele dar si provocarea de a le ameliora;
• Ai o atitudine pozitiva, can do;
• Esti pasionat de ceea ce faci, disponibil pentru ceilalti dar pe deplin responsabil de timpul tau.
• In loc de „tu” sau „eu ” folosesti intotdeauna „NOI”.
• Comunici transparent si clar, sa ai disponibilitatea de a explica/raspunde/invata.
• Ai cunostinte solide de email marketing si digital.
• Ai cochetat cu sisteme de analytics - si este un must cunoasterea indicatorilor de tracking in google analytics.

Un plus semnificativ ar fi:
- Daca ai studii superioare, preferabil economice.
- Daca ai minim 2 ani de experienta solida in marketing si / sau comunicare online.
- Daca ultima carte de marketing nu ai citit-o atunci cand ai dat ultimul examen la facultate.
- Daca Microsoft Word, Excel si Powerpoint-ul nu au secrete pentru tine. Daca ai alternative pe vlookup.
- Daca iti place sa lucrezi cu numere si formule matematice dar iti pastrezi spiritul creativ.

Descrierea jobului

La ce sa te astepti?
- O echipa dinamica de profesionisti ce-si doresc sa devina in fiecare zi mai buni.
- Un mediu pentru dezvoltare personala si invatare permanenta. Ne dorim sa devenim impreuna mai buni. In fiecare saptamana discutam despre trenduri si tehnologii noi.
- Un mediu de lucru placut. Se poate lucra remote. Avem un birou plin de culoare si viata, usor accesibil in apropiere de Centrul Vechi.
- Un salariu motivant care creste in functie de performanta ta si a echipei. Obiective clare, masurabile si o echipa bine pregatita de specialisti pe care sa te bazezi, cu care sa te dezvolti, sa o ajuti, sa o inspiri, sa contribui la atingerea obiectivelor.

Printre atributiile tale:
- Trebuie sa cauti oportunitati de a dezvolta clientii existenti si obiectivele lor de business.
- Sa pastrezi o relatie apropiata cu clientii existenti si sa coordonezi implementarea brief-urilor primite de la acestia.
- Sa faci follow-up pe noile leaduri.
- Sa intelegi business-ul clientului si sa urmaresti planurile concurentei.
- Sa creezi si sa prezinti propuneri de dezvoltare a business-ului clientului.
- Sa contribui la realizarea de propuneri stragice si prezentari.

Customer focus:
- monitorizezi periodic gradul de satisfactie al clientilor
– intelegi problemele acestora si gasesti solutii.

Project management:
- coordonezi proiectele clientilor in toate stadiile de implementare
– te ocupi de alocarea resurselor si livrarea la termen si in bugetul aprobat.

Alte atributii: promovezi valorile White Image in tot ceea ce faci. Participi activ la imbunatatirea procesului de lucru si crearea de noi tehnici inovative si eficiente (de ex proceduri de lucru).
Te implici in actiunile de PR ale agentiei.

Valorile noastre:
- Pasiunea si mandria de a face lucrurile bine.
- Transparenta si onestitate – chiar si atunci cand facem greseli.
- Dorinta de fi numarul 1 – in tot ceea ce facem.
- Rezultatele sunt pe primul loc – oferim substanta nu doar cuvinte.
- Echipa – putem avea rezultate doar impreuna.