Director Achizitii in Bucuresti

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, companie specializata in domeniul constructiilor, angajam Director Achizitii.

Studii superioare finalizate in domeniul tehnic/ economic;
Experienta relevanta pe o pozitie manageriala, cu experienta in administrarea bugetelor si in managementul aprovizionarii;
Bune abilitati de vanzare si negociere;
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Negocierea preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale, precum si incheierea contractelor de achizitii cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii;
Mentinerea parteneriatului si a corespondentei cu furnizorii externi si interni;
Organizarea unei aprovizionări ritmice si la timp in cantitatile necesare cu respectarea standardelor de calitate;
Identificarea furnizorilor, evaluarea furnizorilor traditionali si identificarea de solutii alternative;
Monitorizarea, analiza si raportarea activitatii de achizitii;
Verificarea documentelor aferente comenzilor de aprovizionare lansate (facturi, documente de calitate si conformitate);
Elaborarea rapoartelor cu privire la cheltuiel, la nivel de companie si pe ficare directie de business.
Intocmirea previziunilor aferente departamentului de achizitii.

No: PR/020200