Director de productie fabrica de tapiterii in Sibiu

Cerinte:

·  Experienta intr-un post similar, cu experientă în industria mobilei tapițate  - minim 3 ani ;

· Dinamic, capabil sa urmareasca realizarea problemelor pana la finalitatea acestora;

· Persoana capabila sa ia decizii, activa si cu o gandire pozitiva, atentie distributiva ;

· Abilitati reale de relationare si comunicare, flexibil in abordarea problemelor;

· Abilitati de lucru in echipa, coordonare si organizare;

· Persoana serioasa, dinamica, spirit de initiativa.

· Bune cunostinte MS Office;

Descrierea postului:

Responsabilitati:

· Participa activ la dezvoltarea liniei de tapiserie pentru gamele de coltare, canapele, fotolii si paturi, defineste fluxul de productie si mijloacele materiale si umane necesare demararii activitatii din sectia de tapiterie;

· Planifica activitatea de productie in sectia de fabricatie si in functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti.

· Analizeaza activitatea zilnica desfasurata in procesul de productie si stabileste masuri corective cand este cazul.

· Asigura asistenta tehnica daca I se solicita pentru  realizarea prototipurilor si introducerea lor in fabricatie;

· Raspunde de organizarea optima a programului de lucru, in raport cu planul de productie si ia masuri pentru asigurarea materiala a desfasurarii fara intreruperi a procesului de productie..

· Raspunde de identificarea nevoilor de instruire ale personalului din subordine si asigura formarea continua a acestuia.

· Respecta ROI, normele de Securitate si Sanatate a Muncii si de PSI si raspunde de insusirea si respectarea acestora de catre toti angajatii din subordine.

Oferta (bonusuri, beneficii):

-       Salariu negociabil in functie de experienta,

-       Dezvoltare profesionala;

-       Oportunitatea de a lucra intr-un mediu dinamic, pozitiv, profesionist