DIRECTOR ECONOMIC in Botosani in Botoşani

Job Description

Antal International, agentie specializata in recrutare si selectie de personal, in numele clientului sau: un prestigios grup de distributie cu activitate regionala, cauta un profesionist in domeniul financiar –contabil pentru rolul de:

 DIRECTOR ECONOMIC in Botosani

Principalele responsabilitati:

Coordonarea biroului financiar contabil (11 colegi)

- Realizarea situatiilor financiare anuale si semestriale (bilant, cont de profit si pierdere, note etc.)

- Inregistrarea mijloacelor fixe

- Urmarirea si efectuarea platilor

- Calculul impozitului

- Note contabile, balanta, verificare conturi

- Alte situatii financiar-contabile

Candidatul ideal

-Studii superioare economice, finalizate

-Membru CECCAR (de preferat)

-Experienta financiar-contabila, pe functii similare: > 5 ani

-Experienta manageriala > 3 ani

-Bune abilitati de comunicare,

-Spirit de echipa