Director economic- Negresti Oas in Judetul Satu Mare

ADECCO RU alaturi de clientul sau, companie multinationala producatoare de ambalaje industriale este in cautarea unui director economic locat la sucursala din Negresti Oas.

Candidatul ideal:
- Studii superioare de specialitate finalizate;
- Minim 7 ani experienta in pozitii pe financiar contabil, ideal 2-3 ani intr-o pozitie similara;
- Cunostinta de limba engleza avansata;
- Dispus la naveta zilnica ( sucursala locata in Negresti Oas);
- Experienta in coordonare echipa;

Responsabilitati:
- Organizeaza ,coordoneaza,conduce si controleaza activitatile financiare ale companiei;
- Elaboreaza bugetul de venituri si cheltuieli prin dimensionarea veniturilor si a rezultatelor financiare la nivelul potentialului de care dispune sucursala si societatea in ansamblul ei;
-Stabileste si aplica masuri realiste pentru reducerea continua a cheltuielilor de productie si a celorlalte categorii de cheltuieli pentru cresterea  eficientei,rentabilitatii si asigurarea echilibrului permanent dintre incasari  si plati prin viza de control preventive la sucurasla si prin actiuni de audit intern la fabrica de la Botosani;
-Stabileste si verifica modul de constituire a fondurilor proprii si de  repartizare a acestora ,atat la nivelul sucursalei,cat si al societatii;
-Actioneaza pentru realizarea prevederilor din bugetele de venituri si cheltuieli,in conditiile mentinerii echilibrului planificat in buget;
-Raspunde de raportarile lunare catre Grup,organelle Ministerului de Finante si organele de Statistica,legate de  activele si pasivele societatii (balanta lunara si bilantul la 6 luni si anual);
-Asigura intocmirea bilanturilor contabile si efectuarea periodica a inventarierii tuturor mijloacelor materiale si banesti,a drepturilor si obligatiilor;

Poți aplica direct prin Adecco aici