DIRECTOR VANZARI in Cluj Napoca

Candidatul ideal

va fi, de asemenea, un strateg creativ, cu abilități organizatorice excelente.
Scopul este de a promova și extinde activitatea comercială a companiei, care va genera venituri și va duce la o creștere durabilă.

Descrierea jobului

Responsabilitățile directorului comercial includ:

  • Dezvoltarea și implementarea strategiilor comerciale în conformitate cu obiectivele și obiectivele companiei care vizează accelerarea creșterii.
  • Efectuarea de cercetări și analize de piață pentru a crea planuri de afaceri detaliate privind oportunitățile comerciale (extindere, dezvoltare de afaceri etc.)
  • Înțelegerea cerințelor clienților existenți pentru a asigura satisfacerea nevoilor acestora .

  • Responsabilități:
  • Elaborați și implementați strategii comerciale în conformitate cu obiectivele și obiectivele companiei care vizează accelerarea creșterii
  • Efectuați cercetări și analize de piață pentru a crea planuri de afaceri detaliate privind oportunitățile comerciale (extindere, dezvoltare de afaceri etc.)
  • Înțelegeți cerințele clienților existenți pentru a vă asigura că nevoile lor sunt îndeplinite
  • Acționați pentru a dobândi clienți noi și a gestiona relațiile cu clienții (noi și existente)
  • Colaborați și coordonați diverse echipe (marketing, vânzări, servicii pentru clienți etc.)
  • Construiți și mențineți parteneriate profitabile cu părțile interesate cheie
  • Monitorizați performanța activităților comerciale utilizând valori cheie și pregătiți rapoarte pentru conducerea superioară
  • Asistați la stabilirea obiectivelor financiare și la dezvoltarea și monitorizarea bugetului