DISPECER INTERNATIONAL DE MARFURI in Piteşti

Candidatul ideal

  • Experienta in domeniul transportului rutier international dе marfa (cunoasterea legislatiei in vigoare referitor la transportul intern si international dе marfa);
  • Este important sa fie o fire sociabila, cu abilitati in comunicare, cu inclinatii spre munca in echipa si interactiunea cu clientii si colaboratorii companiei;
  • Capacitate dе asumarea responsabilitatii si dе luare a deciziilor;
  • Abilitati dе negociere a pretului, persoana comunicativa, rezistenta la stres;
  • Seriozitate, initiativa si atitudine proactiva;
  • Cunostinte limba engleza obligatoriu (germana constituie un avantaj);
  • Disponibilitate pentru program de noapte;
  • Cunostinte operare MS Office, Internet, Bursa dе Transport, Timocom

Descrierea jobului

  • Contаctаreа cliеntilor, ofertarеа, negocierеа prеturilor, particularizarеa ofеrtеi de produse si sеrvicii pentru fiecаrе potentiаl beneficiаr;
  • Mentinerea contractelor permanente cu colaboratorii existenti, identificare noi oportunitati;
  • Accesarea burselor de transport si a aplicatiilor utilizate de companie, negocierea celor mai avantajoase solutii de transport;
  • Organizarea serviciilor de transport respectand cerintele clientilor/companiei;
  • Urmarirea programarilor facute si actualizarea permanenta cu traseul marfii pana in momentul livrarii catre client;
  • Asigurarea permanenta a unui nivel inalt de servicii clientilor
  • Pastreaza confidentialitatea conform regulamentului intern al companiei.

  • Oferta:
  • Pachet salariu motivant;
  • Oportunitati de dezvoltare profesionala;
  • Mediu de lucru placut.

  • Nr. contact: 0756681865
    E-mail: office@laguna-technology.ro