Dispecer mentenanta in Bucuresti

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate sau în curs de finalizare
• Experiența anterioară pe un post similar constituie avantaj.
• Studii tehnice de specialitate (curenti slabi; stingere /detectie incendiu)
• Cunoștințe de operare PC: MS Office, Internet
• Rapiditate operare PC
• Abilități de comunicare
• Capacitate de învatare rapidă
• Abilități de lucru cu clientul (promptitudine, amabilitate, ascultare activă)
• Responsabilitate și seriozitate
• Lucru in ture 12/24 &12/48

Descrierea jobului

• Monitorizează permanent sistemul MBS din locatia clientului si intervine operativ pentru inlaturarea / remedierea defectiunilor aparute
• Verifică funcționarea tuturor echipamentelor ce sunt in supraveghere directa
• Raspunde prompt și la obiect tuturor solicitarilor ajunse în Dispecerat
• Urmărește cu atenție sistemul BMS, sesizând imediat șeful ierarhic cat si responsabilul de dispozitiv în cazul în care observă nereguli sau incidente de orice natură (tehnice, de securitate, etc.)
• Adoptă un limbaj politicos la orice solicitare
• Răspunde prompt și eficient la apelurile telefonice primite
• Crează rapoarte de interventie
• Păstrează ordinea și curatenia în dispecerat
• Adoptă un comportament respectuos și politicos cu șefii ierarhici și colegii de serviciu
• Pastrează confidențialitatea informațiilor existente în societate și nu se angajează în acte de natura concurenței neloiale. Pastrează secretul activității de serviciu.