Dispecer transport in Bucuresti, Cluj, Sibiu

Candidatul ideal:

Cerinte:

• Minim un an in domeniul Logisticii constituie un avantaj;

• Minim studii medii – Liceul cu bacalaureat;

• Cunostinte solide MS Office;

• Cunostinte medii limba engleza;

• Abilitati de comunicare & relationare, buna organizare;

• Mobilitate buna, responsabil, automotivat, fire analitica.

Responsabilitati:

• Supervizeaza alocarea autocamioanelor pe departamente si se asigura ca acopera necesarul de transport din depozit catre magazine;

• Emite comenzi de transport international pe baza solicitarii venite de la Departamentul Aprovizionare;

• Monitorizeaza activitatea autocamioanelor cu ajutorul echipamentelor GPS;

• Intocmeste rapoarte lunare privind costurile pe transport;

• Verifica conformitatea temperaturilor pe durata transportului;

• Intocmeste rapoarte zilnice privind timpii de livrare la magazine conform programului stability si angajamentelor asumate etc.

Asteptam CV-ul dumneavoastra, insotit de o scrisoare de intentie, la adresa de email .