Dispecer transport (van cu prelata 3,5 ton) in Craiova

Candidatul ideal

  • Studii superioare finalizate;
  • Experienta minima de 1 an in transporturi rutiere pe pozitia de dispecer;
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Operare PC - nivel avansat, Excel
  • Cunoasterea pietei de transport;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, planificare si organizare a activitatilor;
  • Profil personal orientat spre lucrul in echipa si ritm sustinut;
  • Experienta in lucru cu Bursa Transport/TimoCom

Descrierea jobului

  • Folosirea TimoCom (burselor de transport) , alegerea curselor potrivite pentru masini , negociere preturilor si preluarea comenzilor de la clienti
  • Planificarea comenzilor de transport
  • Gruparea optima a comenzilor primite de la clienti / zone/ camioane astfel incat sa asigure cerintele clientilor (livrarea in termen ) si totodata incadrarea costului in buget
  • Identificarea solutiilor optime de transport
  • Monitorizarea comenzilor primite de la client pana la momentul livrarii
  • Mentinerea relatiei cu clientii
  • Mentinerea relatiei cu furnizorii/subcontractorii
  • Optimizarea costurilor de transport.