Economist in Timisoara

Candidatul ideal

Studii superioare in domeniul financiar - contabilitate;
Experienta si competenta in activitatea contabila in gestionarea si realizarea evidentelor contabile (sa probeze 2 - 3 ani de activitate in domeniu);
Experienta anterioara in domeniul constructiilor constituie avantaj;
Sa posede cunostinte in privinta legislatiei aplicabile domeniului financiar-contabil;
Sa detina cunostinte foarte bune de operare PC - pachetul MS Office (Excel – Mediu);
Sa detina cunostinte de operare soft specializat de contabilitate (ex.: Ciel, Win Mentor, Saga etc);
Buna capacitate de analiza, sinteza, interpretare;
Persoana perseverenta, ordonata, organizata, corecta, tenace si motivata de rezultat, cu bune capacitati de comunicare verbala si scrisa, cu o atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
Obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor financiar - contabile, receptivitate, spirit de echipa.
Preocupare pentru propria dezvoltare profesionala in vedere evolutiei in cariera.

Descrierea jobului

Pentru societatea gestionata asigura inregistrarea documentelor justificative si participa la completarea registrelor contabile obligatorii;
Respecta politicile contabile si procedurile interne ale companiei;
Realizeaza si prezinta diverse raportari;
Cunoaste si aplica legislatia fiscala;
Urmareste indeplinirea obiectivelor asumate.