Economist / a, Sibiu (12 luni) in Sibiu

Ihre Aufgaben

Responsabilitati:

  • Tine evidenţele financiar contabile corecte şi la zi;
  • Verifica si inregistreaza facturile de la furnizori;
  • Activitati de gestiune si stocuri;
  • Verifica corectitudinea din punct de vedere contabil si fiscal a intocmirii documentelor contabile primite si emise;
  • Intocmeste contracte pentru achizitia de materiale si servicii;
  • Verifica si urmareste contractele cu prestatorii;
  • Urmareste sa se faca plata in termen a produselor si serviciilor procurate prin terti;
  • Contabilizeaza facturile emise pentru clienti;
  • Urmãreste situatia încasãrilor lucrãrilor efectuate;
  • Mentine relatiile cu furnizorii si clientii Companiei; comunica cu superiorii privind activitatea curenta;
  • Intocmeste rapoarte si situatii solicitate de management;
  • Activitati administrative;
  • Analize şi rapoarte financiar-contabile solicitate de către superiorul ierarhic.

Postul de economist in cadrul firmei noastre ofera posibilitatea unei colaborari pe termen lung, in STRABAG SRL, avand toate resursele necesare pentru dezvoltare personala, profesionala si managementul carierei.

Beneficiile importante ce vin cu acest post ar fi:

  • plan de cariera si posibilitati de relocare
  • climat de lucru performant

Ihre Qualifikationen

Angajam Economist – administrare financiar-contabila de centre de cost pentru punctul de lucru din Sibiu, pentru o perioada determinata de 12 luni cu posibilitate de prelungire.

Profilul noului/noii colege:

  • Studii superioare economice finalizate;
  • Experienta in domeniul economic de minim trei ani;
  • Cunostinte de lucru pe calculator (ex. MS Office – Word, Excel);
  • Cunostinte de contabilitate;
  • Abilități de comunicare bine dezvoltate, o bună capacitate de analiză;
  • Cunostinte avansate de limba engleza (germana avantaj);
  • Disponibilitate pentru deplasari in afara localitatii;
  • Persoana organizata, analitica, motivata, responsabila, atenta la detalii, atitudine pro-activa, spirit de echipa si seriozitate;
    Fara antecedente penale.