Economist contabil in Braşov

Firma de instalatii electrice angajaza economist.
- Absolvent de studii superioare de specialitate;
- Experiență în domeniul financiar-contabil– minim 1 an;
- Cunoștințe solide în domeniul legislației contabile și fiscale;
- Abilități de organizare, sistematizare și prioritizare a activităților;
-Persoană dinamică și flexibilă, care are capacitatea de învățare rapidă și deține abilități de comunicare.

Descrierea jobului:

- Înregistrarea corectă și la timp a tuturor operațiunilor financiar-contabile
- Pregătirea diverselor situații și rapoarte solicitate de superiori;
- Contabilizarea cronologică și sistematică a operațiunilor financiare;
- Alte activități contabile.

- Rugam, candidatii interesati sa trimita CV-ul lor.

Despre companie

Frontex Trade este o societate infiintata in 1996 cu capital integral privat. Principalul obiect de activitate il constituie lucrarile pentru instalatii electrice. Societatea este autorizata de Electrica SA pentru executia de lucrari de joasa si medie tensiune si detine un certificat ISO 9001, 9002 care-i permite sa faca si proiectare pentru retele si instalatii electrice. Tot ca obiect de activitate, Frontex Trade are si lucrari de instalare a retelelor telefonice urbane si interurbane precum si a retelelor de fibra optica. Aceste activitati sunt autorizate de Ministerul Comunicatiilor si Romtelecom printr-o licenta de executie.