Economist contabilitate in Bucureşti Sectorul 3

In calitate de Contabil Senior / Expert contabil veti tine evidenta contabila a clientilor din portofoliu, intocmirea declaratiilor fiscale si a rapoartelor de management sau analize financiare. Este necesar sa aveti o experienta de cel putin 3 ani in practica si sa fiti motivat in gestionarea unui portofoliu de clienti, oferind suport direct managerilor sau partenerilor din departament.
Cerinte:
- absolvent de studii superioare in domeniul economic
- experienta in suita Microsoft Office (Word, Excel)
- capacitate de lucru in echipa
- cunostinte limba engleza nivel avansat (scris,vorbit)
- abilitati bune de comunicare
- atentie la detalii
- rationament logi

Responsabilitati:

- evidenta inregistrarilor contabile;
- stabilirea si respectarea termenelor limita stabilite conform conditiilor contractuale;
- intocmirea si depunerea declaratiilor fiscale;
- intormirea si revizuirea balantei de verificare;
- intocmirea si depunerea bilanturilor;
- intocmirea situatiilor financiare;
- intelegerea rapida a nevoilor mereu in schimbare ale clientilor si punerea in practica a celor mai bune solutii pentru implementarea acestora

Ce oferim:
- pachet salarial motivant cu evaluare anuala;

- tichete de masa;

- asigurare medicala si de viata;

- zile suplimentare de concediu de odihna;

- activitati de team-building;

- vei fi implicat in proiecte de mare anvergura;

- suntem adaptabili si ne reinventam permanent;

- oferim oportunitati de dezvoltare profesionala/ personala.

- activitati recreative

Despre companie

ompania Kreston Romania a fost infiintata la inceputul anului 1996 cu scopul de a oferi servicii profesionale de contabilitate, audit, consultanta, personal-salarizare si alte servicii conexe. Incepand cu martie 2009 suntem membri ai Kreston International, o retea internationala de companii independente din domeniul contabil. Pe parcursul celor peste 23 ani de activitate am avut satisfactia unei reusite in obtinerea de performante pe toate planurile, inclusiv mentinerea in top 10 firme de profil din Romania. Cu peste 40 de profesionisti ce actioneaza in cadrul unor echipe multidisciplinare coordonate de 3 parteneri acreditati de organisme profesionale locale, oferim astazi toata gama de servicii cerute de piata de contabilitate, audit, consultanta, salarizare si servicii conexe.