ECONOMIST SALARIZARE - RESURSE UMANE in Constanţa

Candidatul ideal

Cerinte:
1. Experienta in calcul salarial, legislatie si operare
2. Cunoasterea modului de lucru in REVISAL si de raportare a acestuia
3. Limba engleza nivel avansat
4. Suita Office nivel avansat

Descrierea jobului

Atributiile postului:
1. Centralizarea pontajelor cu evidenta completa a prezentei pe locuri de munca si proiecte
2. Calculul salariilor , al concediilor de odihna , al concediilor medicale, operarea acestora in programul de salarizare
3. Efectuarea tuturor inregistrarilor contabile si operatiunilor financiar-contabile care tin de calculul si darea in plata a salariilor.
4. Activitati conexe legate de deplasare-detasare de personal.
5. Intocmirea dosarului de personal cu toate documentele prevazute de legislatia muncii .
6. Transmiterea REVISAL cu respectarea termenelor legale, tinerea evidentei REVISAL si reprezentarea companiei in relatia cu ITM, CAS, CNPAS privind raporturile de munca