Electrician II in Ploieşti

Already an employee? You must apply through our internal portal:

Title: Electrician II

Date: Jul 10, 2021 Location:

Ploiesti, RO

Suntem berari! Facem bere! Și ne bucuram de tot procesul de fabricație, distribuție, promovare, vânzare până ce berea ajunge pe mesele românilor. Bergenbier este parte a grupului Molson Coors, unul dintre cei mai mari producători de bere la nivel mondial. Din portofoliul Bergenbier fac parte branduri ce devin prima alegere pentru oricine vrea să savureze o bere excepțională: Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Löwenbräu, Leffe, Corona si Hoegaarden.

Candidatul ideal:

  • Studii medii- absolvent liceu cu profil electric cu diploma de Bacalaureat
  • Calificare in meseria de electrician- diploma acreditata
  • Experienta pe o pozitie similara minim 5 ani
  • Experienta lucru la inaltime
  • Cunoștințe practice/teoretice despre mașini electrice, acționări electrice, senzori optici, magnetici, de presiune, temperatura, automate programabile
  • Cunoştinţe tehnologice practice/teoretice specifice utilajelor şi instalaţiilor din dotare: tehnică generală, elemente de fizică, rezistenţă, electrotehnică
  • Cunoştinţe practice/teoretice privind normele igienico-sanitare specifice industriei alimentare
  • Cunostinte utilizare pachet MSOffice- avantaj
  • Cunoștințe de limba engleza – avantaj
  • Spirit de echipa
  • Atentie la detalii, orientare spre rezultat
  • Asumarea responsabilitatii
  • Disponibilitate de lucru in 3 schimburi
  • Descrierea jobului:

  • Participa la activitatea de exploatare si intretinere a instalatiilor si echipamentelor electrice din fabrica
  • Execută lucrări de supraveghere şi control a instalaţiilor şi echipamentelor electrice și electro-pneumatice
  • Execută manevre în instalaţiile electrice
  • Executa lucrări sub tensiune
  • Participă la diagnosticarea și rezolvarea defectelor apărute în zona de responsabilitate, folosind aparatura de măsura și control
  • Participă la revizii şi lucrări de mentenanţă preventivă
  • Compania noastră, BERGENBIER S.A., parte a Grupului Molson Coors Europa, produce și comercializează bere pe piața românească din anul 1994, având aproximativ 700 de angajați, o rețea de distribuție națională și cea mai modernă fabrică producătoare de bere din cadrul grupului MCE, la Ploiești, cu un sistem avansat de management al calității, al securității în muncă și al mediului. Brandurile noastre, Bergenbier, Noroc, Staropramen, Beck’s, Stella Artois, Lowenbrau, Leffe, Corona, Hoegaarden, Blue Moon, Franciscan Well si Doom Bar reprezintă tot ceea ce suntem și ne definesc în tot ceea ce facem pentru consumatorii noștri.

    Ce oferim? Dezvoltare profesională; oportunitatea promovării; siguranța unui parteneriat pe termen lung.