Electrician/ Lacatus Mecanic in Alba Iulia

Candidatul ideal

În cadrul fabricii noastre de la Petrești (Sebes, jud. Alba) căutăm Electrician/ Lacatuș Mecanic

Cerințe:

  • Studii tehnice medii sau școală profesională cu profil electric/ mecanic;
  • Cunoștințe de bază în domeniul electric;
  • Experiență in mentenanța instalațiilor electrice;
  • Îndemanare, cunostinte tehnice
  • Inițiativă, implicare activa și orientare spre rezolvarea de probleme;
  • Abilitati de comunicare, lucru în echipa, flexibilitate si organizare;
  • Disponibilitatea de a lucra conform schimburilor solicitate;
  • Experienţa într-o pozitie similara - constituie avantaj;

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Asigură funcționarea mașinilor, utilajelor si echipamentelor mecanice, execută lucrări de întreținere curentă și confecții metalice;
  • Citește și interpretează corect schemele electrice;
  • Execută lucrări de întreținere curentă conform prescripțiilor specifice fiecărui utilaj;
  • Reglează mecanismele mecanice, hidraulice, pneumatice pentru respectarea parametrilor functionali specificați;
  • Determină cauzele defecțiunii după tipul acesteia, condițiile de apariție și evidențele de întreținere-reparații existente;
  • Raportează defecțiunile constatate, cauzele care le-au generat și propune măsuri de remediere
  • Răspunde pentru încheierea la timp și în condiții foarte bune a lucrărilor executate;
  • Alege materialele, dispozitivele, echipamentele si aparatele de măsură conform specificațiilor din schemă;
  • Stabilește traseul instalației în funcție de cerințe și disponibilități;
  • Verfică daca schelele de lucru interioare si exterioare sunt instalate pe suprafete nivelate si curate, daca lucrarea de executat presupune schele;
  • Verifică lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamant si in scurtcircuit.
  • Beneficii:
  • Pachet salarial motivant (cu posibilitate de creștere);
  • Bonus de Producție;
  • Tichete de Masă: 15 Ron/ zi;
  • Plata tuturor sporurilor legale specifice programului de lucru (noapte/ ore suplimentare/ weekend);
  • Primă de Paște și Crăciun;
  • Decontare transport 50%;
  • Contract de muncă perioadă nedeterminată;