EXPEDITOR INTERN / INTERNATIONAL in Bucureşti

Candidatul ideal

LOGISTIC ARSPED CARGO S.R.L . -casa de expeditii din Romania, specializata in intermedierea de transport rutier intern si international de marfuri isi dezvolta echipa si Bucuresti cu noi colegi care sa performeze in rolul de Dispecer transport/ Coordonator transport .

Cui se adreseaza acest post:

  • Persoanelor cu un nivel inalt dezvoltat al: inteligentei generale, memoriei, atentiei distributive, prezentei de spirit, simtului de raspundere;
  • Persoanelor cu foarte bune abilitati: de comunicare verbala directe si indirecte, de organizare si planificare, de lucru in echipa.
  • Cerinte:
  • Experienta in domeniu min.1 an;
  • Abilitati vanzare si negociere;
  • Cunoasterea unei limbi de circulatie internationala nivel avansat;
  • Cunostinte de operare PC;
  • Abilitate de lucru in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati principale:

  • Preluarea comenzilor de transport si planificarea acestora;
  • Preluarea si comunicarea tuturor informatiilor in ceea ce priveste cursa (modalitate, orar de incarcare/ descarcare, etc);
  • Intocmirea si verificarea documentatiei specifice activitatii de transport;
  • Stabilirea traseelor optime de deplasare si monitorizarea curselor de transport;
  • Ghidarea si urmarirea statusului camioanelor pe tot parcursul cursei;
  • Transmiterea de informatii clientilor in legatura cu transportul;
  • Inregistrarea in sistemul informatic a curselor efectuate/de efectuat.
  • Beneficii:
  • Pachet salarial aliniat pietei;
  • Bonus anual de performanta;
  • Asigurare medicala private;
  • Asigurare de viata;
  • Tichete de masa.

Anunţ expirat