EXPEDITOR INTERNATIONAL/FREIGHT FORWARDER / MANAGER LOGISTIC in Iaşi

Candidatul ideal

Absolvent de studii superioare tehnic sau economic
- Cunostinte de operare PC - nivel avansat
- Cunostinte referitoare la legislatia si normele interne si internationale cu privire la transporturi
- Experienta in dispecerat transport
- Experienta in lucrul cu Bursa de transport
- Abilitati de comunicare in limba romana si engleza
- Foarte bune abilitati de negociere
- Cunostinte privind prevederile legale referitor la transportul rutier de marfa
- Experienta in licitatiile on - line de marfa si de transport
- Proactivitate, orientare catre rezultate
- Cunoscator al pietei de transport, dinamic, serios, flexibil, atent la detalii, dispus la provocari, rezistent la stres;

Descrierea jobului

Prospecteaza piata de transport, analizeaza si proceseaza informatii cu privire la aceasta
- Contacteaza potentialii clienti, oferteaza si negociaza clauzele contractuale
- Identifica si selecteaza furnizori de servicii de transport, dezvolta relatii comerciale
- Monitorizeaza modul de executare al transportului, urmareste comenzile executate pana la incasare
- Identifica solutiile de transport ( rute, mijloace de transportetc)
- Instruieste, coordoneaza si controleaza soferii in desfasurarea sarcinilor si le furnizeaza toate informatiile cu privire la locurile de incarcare/descarcare, coordonate gps, ruta costuri de drum etc)
- Proceseaza documentele aferente activitatii
- Depune toate diligentele in vederea indeplinirii obiectivelor si atingerii indicatorilor de eficienta
- Realizeaza targetul lunar, trimestrial, anual

Pachet salarial mai mult ca motivant
Incepand cu 3500 RON
+ Comision considerabil din vanzari !!!!!