Expert achizitii publice in Cluj Napoca

Descrierea postului

Elaboreaza DUAE (documente de calificare), oferta tehnica si financiara pentru licitatii si respecta termenele de depunere ale ofertelor;
Intocmeste cereri de clarificari privind documentele pentru licitatii si raspunde solicitarilor de clarificari ale echipei de evaluare a ofertelor;
Solicita de la furnizori/producatori oferte de pret pentru materiale si fise tehnice pentru echipamente;
Intocmeste devize si situatii de lucrari;
Urmareste SICAP si pregateste tabelele de licitatii (Anunturi de participare, cereri de oferta);
Depune ofertele in Sistemul Electronic de Achizitii Publice (SEAP) sau direct la Beneficiar;
Intocmeste oferte tehnice/financiare (proiectare/executie);
Elaboreaza eligibilitatea in cadrul licitatiei;
Urmarirea intregii procedurii de achizitie publica, de la depunerea ofertei pana la atribuirea contractului.

Cerinte

- Absolvent studii superioare - prezinta avantaj: inginer constructii civile;
- Foarte bune abilitati de comunicare si lucrul in echipa;
- Capacitatea de a lucra concomitent la mai multe proiecte;
- Capacitatea de prioritizare;
- Rigurozitate si atentie pentru detalii;
- Persoana activa, responsabila, foarte bine organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;
- Capacitate de analiza si sinteza;
- Capacitatea de a citii caietele de sarcini si de a extrage activitatile pe tehnic - avantaj.