Expert in Gestiunea Riscului Cibernetic in Bucuresti

Expert in Gestiunea Riscului Cibernetic

Permanent contract|Bucuresti|Information Technology Aplica window.dataLayer = window.dataLayer || []; var aData = { customVarPage1: "Expert in Gestiunea Riscului Cibernetic", customVarPage2: "Bucuresti", customVarPage3: "Permanent contract", customVarPage4: "2100017X", customVarPage5: "BRD", customVarPage6: "Information Technology", customVarPage7: "2021/02/01" } window.dataLayer.push(aData);

Bucuresti, Romania Permanent contract Information Technology Aplica

Misiune

Responsabilitati:

Misiune principala:

  • Defineste, Implementeaza si Mentine o metodologie de Risk Management Framework (RMF) bazata pe NIST.800-37, ISO 27005 sau alte standarde in vigoare
  • Comunica periodic cu entitatile de business si top-managemet assessment-ul riscurilor
  • Propune strategia de mitigare a riscurilor
  • Analizeaza incidentele de Securitate din perspectiva riscurilor care le-au generat ij vederea mitigarii acestora
  • Constituie si tine la zi Registrul Riscurilor Cyber cu evolutia riscurilor de nivel ridicat si critic

Misiune secundara :

  • Secondeaza si asigura continuitatea expertizei de Securitate pentru Digital Inovation, Openness si Remote banking

Profil

Cerinte:

  • Studii superioare/Master
  • Cunostinte de baza privind principii de securitate IT, risk management si monitorizare
  • Capacitatea de a desfasura, independent, cercetare pentru a intelege punctele slabe in mediile securizate
  • Un avantaj este detinerea de certificari si experienta in domeniu securitatii informatiei
  • O buna intelegere a standardelor de securitate precum NIST.800, ISO2700x, PCI-DSS, PSD2-RTS, eIDAS, etc
  • Limba engleza nivel mediu cel putin (vorbit, scris, citit)
  • Limba franceza constituie avantaj

Cerinte comportamentale:

  • Aptitudini de organizare si coordonare transversala, spirit de echipă, capacitate de acţiune independenta
  • Analiza si evaluarea informatiilor, capacitatea de a gasi solutii optime, intelegerea in ansamblu a functionalitatii proiectelor
  • Initiativa si proactivitate, abilitati de comunicare
  • Adaptabilitate si disponibilitate ridicata de invatare si autoperfectionare
  • Organizare si planificare personala, orientare catre rezultate
  • Capacitate de a gestiona simultan mai multe proiecte
  • Capacitate de a alinia obiectivele de securitate cu cele ale afacerii
  • Capacitate de analiza si sinteza
  • Orientare spre client
  • Spirit antreprenorial

Descriere

Obiectivul postului este acela de a asigura promovarea, aplicarea si respectarea exigentelor si controalelor de securitate in vederea cresterii nivelului de securitate si al reducerii vulnerabilitatilor.

Reference: 2100017X Entity: BRD Starting date: immediate Publication date: 2021/02/01 Aplica Share { "@context": "https://schema.org", "@type": "BreadcrumbList", "itemListElement": [ { "@type": "ListItem", "position": 1, "name": "Home", "item": "https://careers.societegenerale.com/en" } , { "@type": "ListItem", "position": 2, "name": "Job offers", "item": "https://careers.societegenerale.comhttps://careers.societegenerale.com/en/search" } , { "@type": "ListItem", "position": 3, "name": "Expert in Gestiunea Riscului Cibernetic", "item": "https://careers.societegenerale.comhttps://careers.societegenerale.com/en/job-offers/expert-in-gestiunea-riscului-cibernetic-2100017X-en&src=" } ]}

  • Home Job offers Expert in Gestiunea Riscului Cibernetic
  • Discover
  • Jobs in banking
  • Tips for job seekers
  • Group Société Générale website
  • Useful links
  • Help Center
  • Profiles wanted
  • Legal information
  • Privacy policy
  • Accessibility: partially compliant
  • Follow Us:

    Internet Explorer non supporté

    Le navigateur Internet Explorer ne permet pas de bénéficier de l’ensemble des fonctionnalités à disposition sur ce site.