Expert Resurse Umane in Bucuresti

Candidatul ideal

Pregatire si experienta:

- Educatie: de preferinta studii superioare in domeniul economic sau juridic;
- Experienta profesionala min. 3 - 5 ani in diverse activitati de resurse umane, de preferinta cu responsabilitati asemanatoare solicitate in prezentul anunt;
- Cunostinte avansate de operare PC - Word, Excel, MS Outlook, Power Point;
- Cunostine solide de legislatie a muncii;
- Excelente abilitati de organizare, analiza, si atentie la detalii;
- Excelente abilitati de comunicare atat in scris cat si oral;
- Capacitatea de a lucra in echipa, sociabilitate, deschidere;
- Capacitate de culegere, clasificare şi interpretare a informaţiilor, pregatire de materiale şi rapoarte;
- Experienta in recrutare constituie avantaj;
- Limba engleza, nivel mediu;
- Cunoasterea operarii in sistemul REVISAL constituie avantaj.

Descrierea jobului

Descrierea jobului:
- Se implica in mod activ in activitatea departamentului de resurse umane;
- Intocmeste documente aferente activitatii departamentului de resurse umane (contracte, acte aditionale, decizii, adeverinte, etc.);
- Pregateste documentele pentru noii angajati (contracte de munca, documente fiscale aferente, intocmirea dosarelor de angajare); se implica in procesul de “induction” pentru noii angajati;
- Colaboreaza cu managerii in vederea intocmirii fiselor de post si a altor aspecte organizatorice;
- Actualizeaza permanent baza de date a angajatilor din cadrul companiei; mentine dosarele de personal in ordine si cu responsabilitate;
- Ofera asistenta si raspunde solicitarilor angajatilor pe teme de resurse umane;
- Informarea angajatilor cu privire la diverse decizii interne cat si asupra noutatilor legislative in legatura cu legislatia muncii;
- Mentine evidenta zilnica a concediilor de odihna;
- Mentine evidenta fiselor SSM / PSI, in colaborare cu furnizorul extern al acestor servicii;
- Participa la actualizarea Regulamentului intern, si la negocierea contractului colectiv de munca;
- Mentine evidenta fiselor de aptitudine si colaboreaza cu furnizorii de servicii de medicina muncii in vederea programarii controalelor necesare;
- Participa la recrutarea de personal, la solicitarea managerului direct;
- Poate fi implicat in organizarea a diverse evenimente.

Beneficii:

- Salariu competitiv si bonusuri in functie de performanta;
- Stabilitate pe termen lung si posibilitate de avansare la Manager HR.