Facturist/a-Magazin Casa Rusu in Târgu Mureş

Candidatul ideal

-min. studii liceale absolvite in domeniul economic;
-minim 2 ani experienta de lucru pe o pozitie similara si/sau cu sarcini specifice activitatii de contabilitate primara;
-foarte bune cunostinte de contabilitate primara;
-atentie crescuta la detalii si excelenta distributivitate in sarcini multiple;
-bune cunostinte de operare PC, cunoasterea soft-ului WinMentor constituie un avantaj ;
-disponibilitate de a lucra doua weekend-uri/luna

Descrierea jobului

-emite, incaseaza facturi, efectueaza monetarul, raportul Z si depune banii la agentul colector al bancii;
-intocmeste receptiile, registrul de casa, raportul de gestiune;
-completeaza documentele fiscale conform legislatiei si normelelor interne, respecta circuitul documentelor, indosariaza actele
( NIR-ul, facturile, raportul de gestiune);
-participa la efectuarea inventarelor periodice;
-cunoaste foarte bine produsele pe care magazinul le comercializeaza.