FARMACIST in Prahova

Candidatul ideal

-Absolvent studii universitare: Facultatea de Farmacie;
- Certificat de membru al Colegiului Farmaciștilor și avizat pe anul în curs;
- Integritate și etică profesională.
-Responsabilitate si spirit organizatoric;
-Cunostinte operare PC.
-Abilitati de comunicare si relationare
-Initiativa si orientare catre client
- Experiență pe o poziție similară reprezintă avantaj;

Descrierea jobului

- Elibereaza medicamente si retete compensate si gratuite;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Supravegheaza activitatea asistentilor de farmacie;
- Gestioneaza stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

BENEFICII:
- Pachet salarial motivant.
- Tichete de masă;
- Programe de training si instruire.
- Posibilitatea de promovare profesionala si dezvoltare a carierei;

POSTURILE VACANTE SE AFLA IN JUDETELE PRAHOVA SI DAMBOVITA