FARMACIST / ASISTENT DE FARMACIE in Galaţi

Candidatul ideal

•Este absolvent al Facultatii de Farmacie / Scolii Postliceale de Asistenti de Farmacie;
•Detine Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor / OAMGMAMR avizat pe anul in curs;
•Are abilitati de relationare si comunicare;
•Este o persoana receptiva, flexibila, ordonata, cu abilitati de invatare si dorinta de dezvoltare profesionala, dinamica, responsabila, rezistenta la stres si cu inclinatie spre lucrul in echipa;
•Are cunostinte de operare PC;
•Constituie avantaj cunoasterea aplicatiei Bizpharma.

Descrierea jobului

RESPONSABILITATI:

• Consilierea pacientilor si eliberarea medicatiei specifice;
• Identificarea nevoilor pacientilor si formularea recomandarilor;
• Administrarea stocurilor si asumarea gestiunii colective impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
• Verificarea si centralizarea retetelor pentru Casele de Sanatate;
• Participarea la receptia cantitativa si calitativa a produselor si la etichetarea acestora;
• Participarea la inventarele efectuate in unitate.

BENEFICII:

• Asigurare medicala privata (MedLife);
• Oportunitatea de a lucra intr-un mediu profesionist;
• Pachet salarial atractiv;
• Posibilitatea dezvoltarii unei cariere;
• Training pentru dezvoltare profesionala;
• Prime de sarbatori;
• Tichete de masa;