FARMACIST / ASISTENT FARMACIE in Ilfov

Candidatul ideal

Angajam Farmacist/ Asistent Farmacie in: București, Jud. Ilfov, Jud. Giurgiu, Jud. Calarasi

Profil candidat:

- Atestare profesionala vizata pentru anul in curs - Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor din Romania/OAMMR;
- Dinamic, comunicativ, cu spirit initiativa, responsabil, cu inclinatie spre lucrul in echipa.

Descrierea jobului

In functie de postul vizat atributiile sunt:

- Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala/OTC-URI;
- Supravegheaza eliberarea medicamentelor de catre asistentii de farmacie;
- Informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor si despre potentialele lor riscuri sau efecte adverse;
- Identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- Tine evidenta produselor toxice si stupefiante;
- Administreaza stocurile si isi asuma gestiunea colectiva impreuna cu tot personalul din unitatea farmaceutica;
- Intocmeste comanda pentru aprovizionarea farmaciei;
- Verifica si centralizeaza retetele pentru Casa de Asigurari.

Beneficii:

- Pachet salarial atractiv;
- Bonus de performanta corelat cu obiectivele;
- Posibilitatea de a lucra intr-un ambient placut dar si competitiv;
- Oportunitatea de dezvoltare si promovare;
- Pentru locatiile din zona rurala se deconteaza transportul.