Farmacist Diriginte - Pascani in Paşcani

Candidatul ideal

„Să munceşti cu oameni minunaţi te face minunat; înveţi foarte multe lucruri şi obţii experienţa şi încrederea să mergi mai departe cu propria carieră.” Nasir Bin Olu Dara Jones
Cautam acum un coleg nou, pasionat de domeniu, care doreste sa isi exercite profesia prin competenta si dedicare.

Ce ne dorim de la colegul nou:

  • Sa fie o persoana deschisa, empatica;
  • Sa ii pese cu adevarat de pacienti si de nevoile acestora;
  • Sa fie interesat sa gaseasca solutii pentru fiecare pacient;
  • Sa comunice clar, concis;
  • Sa fie responsabil si organizat;
  • Sa detina Certificat de Membru al Colegiului Farmacistilor;
  • Experienta in pozitia de Farmacist Diriginte - constituie avantaj.

Descrierea jobului

Ce ar trebui sa faca colegul nou:

  • sa puna pacientul pe primul loc;
  • sa ofere solutii pentru sanatate personalizate, in functie de nevoile fiecaruia;
  • sa trateze cu respect pe cei din jurul sau;
  • sa lucreze cu colegii sai in vederea unei bune functionari a farmaciei;
  • sa supravegheze eliberarea medicamentelor si calitatea actului farmaceutic efectuate de catre Farmacisti si Asistenti Farmacisti pentru a mentine un standard profesional ridicat;
  • sa analizeze profilul si specificul zonei si sa vina cu propuneri de solutii de adaptare a farmaciei la acestea pentru a raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a creste cifra de afaceri;
  • sa coordoneze activitatea operationala a personalului din farmacie pentru a asigura continuitatea si calitatea actului farmaceutic;
  • sa gestioneze problemele administrative pentru a asigura buna functionare a farmaciei;
  • sa asigure aprovizionarea farmaciei cu medicamente si produse non-pharma pentru a putea raspunde cat mai bine nevoilor pacientilor si a atinge obiectivele stabilite de companie;
  • sa analizeze istoricul rezultatelor financiare si sa vina cu propuneri Manager-ului pentru atingerea obiectivelor in perioada urmatoare;
  • sa gestioneze stocurile de produse pentru a evita lipsa medicamentelor, suprastocurile, pentru a reduce termenele de valabilitate critice si expiratele.

  • Ce oferim:
  • Pachet salarial motivant;
  • Bonuri de masa;
  • Sustinere financiara daca te decizi sa te reloci dintr-un alt oras;
  • Card de angajat cu multiple beneficii in retelele de farmacii;
  • Abonament la o clinica privata platit de companie;
  • Conditii speciale negociate pentru angajati pentru bunuri si servicii;
  • Training-uri de specialitate;
  • Posibilitati reale de promovare in cadrul grupului A&D Pharma Dr. Max.