FARMACIST - MOARA VLASIEI si SAFTICA in Ilfov

Candidatul ideal

absolventi ai Facultatii de Farmacie ;
- aviz libera practica;
- cunostinte operare PC ;
- experienta minima in farmacie de circuit deschis ;
- sa fie comunicativi si orientati spre clienti / pacienti, sa fie deschisi la nou, cu spirit de echipa.

Descrierea jobului

- elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala;
- informeaza pacientii despre modul de utilizare al medicamentelor ;
- identifica nevoile pacientilor si formuleaza recomandari;
- promoveaza imaginea companiei prin oferirea de consultanta clientilor/ pacientilor.

Se ofera:
- mediu de lucru profesional si stimulativ;
- formare profesionala specializata in domeniul farmaceutic;
- salariu motivant si dimensionat la volumul de activitate.