Farmacist Pharma Pro Expres Punct de lucru Alexandru cel Bun in Iaşi

Candidatul ideal

Dinamic si cu initiativa
Adaptabilitate si spirit de echipa
Capacitatea de a lucra eficient in conditii de stres
Buna planificare si organizare personala
Membru al Colegului Farmacistilor

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- asigura si executa eliberarea medicamentelor cu sau fara prescriptie medicala, cu respectarea prevederilor legii, precum si produse parafarmaceutice si materiale sanitare ;
- respecta Regulile de buna practica farmaceutica si Codul de etica si deontologie profesionala ;
- asigura aprovizionarea ritmica si constanta a farmaciei cu medicamente si alte produse de sanatate numai de la distribuitorii autorizati ;
- efectueaza receptia calitativa si cantitativa, pe baza facturii emise de de furnizori, verificand seria si termenul de valabilitate ;
- se preocupa de cunoasterea si utilizarea corecta a casei de marcat fiscale, a calculatorului si a programului cu care este dotat, in vederea tinerii evidentei cantitative si valorice conform contractelor cu CAS Iasi, CASAOPSNAJ ;
- raspunde material de lipsurile cantitativ-valorice constatate in unitate cu ocazia inventarului, in conformitate cu prevederile Codului muncii ;
- raspunde si controleaza eliberarea medicamentelor, conform metodei primul intrat – primul iesit, in functie de serie si termen de valabilitate ;
- are obligatia de a consilia pacientii ori de cate ori este nevoie, respectand procedura de consiliere, corespunzator pregatirii sale profesionale de farmacist;
- coopereaza cu medicul, in legatura cu schema terapeutica in cazul asocierilor de medicamente si a prescrierii de retete magistrale;
- executa orice alta sarcina trasata de farmacistul coordonator, s.a.
Beneficii:
​Oferim pachet salarial , tichete de masa, bonusare, decontare trasport

Anunţ expirat