FARMACIST - Timisoara, Sacele, Targoviste, Giurgiu in Timisoara

Candidatul ideal

• Studii superioare finalizate de farmacie.
• Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, avizat pe anul in curs;
• Cunostinte de Microsoft Office.
• Experinta in lucrul pe casa de marcat.
• Abilitati de coordonare, planificare si organizarea spatiului de lucru.
• Capacitatea de analiza si sinteza a informatiilor.
• Capacitati de ascultare si de consiliere a pacientiilor
• Persoana persuasiva, calma si cu spirit de observatie si atenta la detalii.
• Persoana entuziasta, pozitiva, motivata, cu spirit de initiativa, orientata spre rezultate si deschisa provocarilor.
• Abilitati de inter-relationare si comunicare;

Descrierea jobului

• Forma de angajare este aceea de contract de munca pentru o perioada nedeterminta si toate veniturile se regasesc pe fluturasul de salariu.
• Se respecta norma de lucru de 168 -176 ore/luna.
• Orele lucrate in weekend sunt incluse in norma de 168 -176 ore /luna si sunt platite suplimentar.
• Ore suplimentare efectuate sunt platite conform legii.
• Dupa un weekend lucrat exita un repaus saptamanal corespunzator numarului de zile lucrate.
• Farmacistului i se plateste taxa anuala la Colegiul Farmacistilor precum si polita de malpraxis.
• Farmacistul are posibilitatea de a-si perfectiona in permanenta cunostinte prin intermediul programului integrat de instruire care se realizeaza in cadrul Farmaciilor Dona.
• Posibilitatea de promovare – in 3 luni un farmacist nou angajat poate aplica pentru o pozitie de Farmacist Sef.
• Evaluarea performantelor este obiectiva si se realizeza cu ajutorul unor instrumente care sunt in permanenta sub controlul farmacistului.
• Partea variabila a salariului este compusa din: o parte ce depinde de fiecare farmacist in parte si una care depinde de echipa.
• Este promovata munca in echipa si initiativa la locul de munca.
• In Farmaciile Dona,farmacistul are la dispozitie proceduri de lucru clare pe care poate sa le acceseze in permanenta din farmacia in care lucreaza.
• Suportul tehnic necesar bunei desfasurari a lucrului in farmacie.
• Bonus suplimentar de sarbatori.
• Premii pentru excelenta.
• Card de angajat( reduceri suplimentare in Farmaciile Dona).