Front-End Developer - Sibiu sau Remote in Sibiu

Suntem o companie de dezvoltare web din Romania. Oferim servicii web complete clientilor si partenerilor nostri.

Cautam front-end developer pentru a se alatura echipei noastre.

Cerinte:

- HTML5 & CSS3

- Javascript/jQuery incepator

- Adobe Photoshop

- Tehnici de optimizare a vitezei de incarcare

- Time Management

- Limbi straine: Engleza ( scris, citit avansat )

- Experienta minim un an in domeniu sau in regim freelance

Reprezinta un avantaj:

- Git / Github / Bitbucket

- Javascript/jQuery avansat

- SASS/LESS

- Grunt.js

Responsabilitati:

- Creare si mentenanta pagini web

- Respectarea termenelor limita

Beneficii:

- Salariu competitiv ( bazat pe performanta )

- Bonusuri in functie de performante

- Training

- Posibilitate de a lucra remote

- Asistenta tehnica