Gestionar - Divizia Philip Morris in Otopeni, Timisoara

Obiectivul postului :

Gestionarul este responsabil de coordonarea operatiunilor cu marfa in depozitul de care raspunde: receptie, pastrare in conditii optime, pregatirea livrarilor.

Asigura activitatile de gestiune pentru marfurile din depozitul punctului de lucru conform normelor si procedurilor in vigoare.

Responsabilitati principale :

- Inventariaza zilnic marfurile inspectand calitativ (vizual) si cantitativ marfurile care intra/ ies in/ din depozit;

- Verifica, atat cantitativ, cat si calitativ bunurile care intra in gestiune cu datele inscrise in actele insotitoare;

- Raspunde de pregatirea corecta a marfurilor pentru livrare, conform documentelor de insotire a marfii;

- Intocmeste documentele necesare eliberarii bunurilor din gestiune;

- Pregateste si verifica documentele de incarcare, livrare si expeditie a marfurilor;

- Aplica cu strictete principiul F.I.F.O. ;

- Organizeaza si monitorizeaza activitatea manipulantilor marfa;

- Comunica sefului direct, precum si sefului de depozit Philip Morris eventualele plusuri si minusuri identificate in gestiune.

Candidatul ideal:

- Experienta profesionala in domeniu minim 1 an (lucru in depozit)

- Studii medii finalizate cu diploma de bacalaureat

- Fara antecedente penale

- Bune abilitati numerice

- Cunoasterea si respectarea legii 22/1969

- Etica, integritate profesionala

- Capabil de a-si seta corespunzator prioritatile si de a lucra in echipa

- Abilitati in utilizarea calculatorului

- Atestatul ISCIR constituie avantaj

- Asteptam sa primim CV-uri pe MyNextJob.