Gestionar materii prime in Bucureşti Sectorul 4

Candidatul ideal:

- experiență pe o pozitie similară minim 1 an

- cunoştinţe de operare PC

- bune aptitudini de comunicare, simt de raspundere, initiativa si eficienta

- planificare şi organizare a operaţiilor şi activităţilor

Responsabilități:

- Efectueaza operaţiuni de introducere/iesire/manipulare produse/materii prime  în/din magazie;

- Sorteaza si organizeaza mărfurile în depozit pe categorii de produse, astfel încât sa previna sustragerile si degradarile;

- Tine evidenţa cantitativă şi calitativă a gestiunii de materii prime şi materiale;

- Participa activ la operațiunile de încărcare/descărcare a mărfii, realizeaza receptia bunurilor;

- Raspunde de marfurile stocate

· Este responsabil de identificarea stocurilor de material

· Este responsabil de receptia materialelor si materiilor prime primate de la furnizori

- Efectueaza inventarieri periodice;

- Intocmeste şi actualizeaza fişele de magazie.
- Verifica conditiile de ambalare si de inscriptionare ale produselor receptionate si livrate;
- Colecteaza prompt si corect comenzile pentru livrare;
- Asigura securitatea si integritatea bunurilor din gestiune;
- Asigura gestiunea logistica a iesirilor si intrarilor de marfa

- Urmareste concordanta intre stocurile din baza de date si cele fizice;

- Introduce in baza de date comenzile primite  emitand documentele de iesire a marfii prin intermediul  softurilor puse la dispozitie;