HUB Manager in Chitila

Candidatul ideal

Pentru postul de Hub Manager cautam un coleg cu urmatoarele calitati:

-experienta de minim 3 ani in logistica / distributie / curierat;
-atitudine proactiva, pozitiva, orientata pe gasirea de solutii;
-abilitati de comunicare si de gestionare a relatiilor cu colegii din subordine si cu superiorii;
-reale abilitati de coordonare (min. 30-50 pers);
-initiativa in luarea deciziilor ce vizeaza buna functionare a depozitului;
-leadership skills;
-team player;
-dorinta de dezvoltare si crestere in cadrul firmei;
-cunostinte in Excel (rapoarte);

Descrierea jobului

Postul de Hub Manager presupune gestionarea strategica a echipei, a spatiului, a resurselor umane, financiare si adoptarea viziunii companiei.
Hub Managerul va supraveghea intregul flux operational si bineinteles echipa din subordine. El trebuie sa se asigure ca obiectivele de productivitate sunt atinse si ca procesele sunt indeplinite prompt si fara probleme.

-Coordoneaza toate operatiunile ante si post procesare: descarcare, repartizare volume, consolidare, incarcare, depozitare.
-Supervizeaza depozitul, organizeaza activitatile specifice procesarii coletelor.
-Optimizeaza permanent costurile;
-Verifica si analizeaza indicatorii de eficienta;
-Verifica acuratetea pontajelor pentru personalul din subordine;

Beneficii:

-Salariu motivant;
-Bonusuri;
-Posibilitati de crestere si avansare in cadrul firmei;
-Telefon, masina, laptop;
-Tichete de masa + abonament medical la clinica privata;