Infirmieri si asistenti medicali Marea Britanie in Anglia / Marea Britanie (UK)

Avanta Care angajeaza in mod direct infirmieri si asistenti medicali pentru aziluri de batrani din Marea Britanie. Vei beneficia de contract de munca pe perioada nedeterminata, training, cazare si suportul echipei Avanta Care. Orice fel de calificare/experienta profesionala sau non-profesionala in domeniul medical sau de ingrijire este importanta, dar nu esentiala, iar pentru a relationa cu pacientii, trebuie sa cunosti limba engleza cel putin la nivel conversational.

Descrierea jobului

• Crearea unei relatii cu pacientii
• Identificarea nevoilor speciale ale pacientilor
• Sprjinirea pacientilor in activitatile zilnice
• Asigurarea confortului pacientilor asistati
• Asistarea alimentatiei si administarea alimentelor
• Asigurarea suportului emotional, atat a pacientilor cat si a familiei
• Asigurarea conditiilor igienico-sanitare
• Ture de zi sau de noapte

BENEFICII
• Nu percepem comision, vei fi direct angajatul nostru
• Contract de munca pe perioada nedeterminata
• Curs de pregatire si cazare pe durata acestuia (mic dejun inclus)
• Salarizare intre 8.20£/ora si 9.30£/ora pentru infirmieri, in functie de experienta
• Salarizare de pana la 20£/ora pentru asistenti medicali cu PIN
• Ture de noapte platite mai mult cu 0.50£/ora
• Doua mariri salariale in primul an
• 35 ore lucratoare garantate pe saptamana, cu posibilitatea de a lucra pana la 60 de ore pe saptamana
• Asigurare de raspundere civila si verificarea cazierului pe teritoriul Angliei
• Suport in obtinerea National Insurance Number si deschiderea contului bancar
• Costuri reduse de cazare intre 200£ si 370£ pe luna - chirie si utilitati incluse
• Concediu de odihna platit - 28 zile/an
• Inscriere la plan de sanatate privat
• Inscriere la plan de pensii
• Suportul echipei Avanta Care pe toata durata contractuala

 Cei intersati, ii rugam sa trimita CV.

Despre companie

Avanta Care este una din cele mai importante companii de recrutare personal medical din Marea Britanie. In prezent, Avanta Care are peste 340 de angajati din Romania si din intreaga Uniune Europeana si lucreaza cu peste 200 de aziluri de batrani din Anglia. Serviciile noastre sunt inregistrate, inspectate si aprobate de catre CQC (Care Quality Comission).