INGINER AUTOMATIST in Bucuresti

Candidatul ideal

-Studii superioare
-Cunostinte utilizare si programare a utilajelor si echipamentelor utilizate in industria alimentara (in principal masini de ambalare si dozare)
- Cunostinte privind implementarea, utilizarea si mentenanta utilajelor.
- Experienta in automatizari industriale.
- Operare PC: Word, Excel, programe de baze de date.
- Cunostinte limbi straine: limba engleza.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Raspunde cu operativitate solicitãrilor Departamentului de Productie, atunci când apar defectiuni ale utilajelor sau ale instalatiilor.
- Raspunde de corectitudinea si promptitudinea cu care furnizeazã informatiile din domeniul sau de activitate.
- Raspunde de informarea imediatã a persoanelor responsabile privind orice defectiune în functionare a echipamentului cu care îsi desfãsoara activitatea.
- Asigura suportul tehnic pentru echipamente.
- Mentine performantele echipamentelor la nivelul dorit.
- Respecta tehnologiile de demontare, montare si reparatie pentru piesele defecte.
- Raspunde de controlul zilnic al utilajelor si al instalatiilor tehnologice din punct de vedere electric.
- Raspunde de buna functionare a utilajelor în vederea asigurarii continuitatii fluxului de productie.