Inginer calitate productie - Departament Calitate in Târgu Mureş

Candidatul ideal

Alatura-te echipei noastre fiind deschis oportunitatii pe care ti-o oferim! Asteptam cu interes sa te cunoastem daca indeplinesti urmatoarele cerinte:

  • Studii Superioare Tehnice
  • Limbi straine : Engleza – nivel avansat; Germana – reprezinta avantaj
  • Experienta in domeniu reprezinta avantaj
  • Orientare spre rezultate si calitate
  • Atentie la detalii
  • Spirit de echipa

Descrierea jobului

Responsabilitatile tale ar consta in :

  • Responsabil ca produsele sa respecte specificatiile stabilite de client si ca toate procesele sunt conforme cu regulile interne si cu standardele sistemului de management al calitatii.
  • Responsabil sa urmareasca si sa auditeze departamentul de productie pentru detectarea neconformitatilor si sa participe la ciclul de inchidere a actiunilor corective, cat si analiza proceselor ce nu adauga valoare.
  • Responsabil cu instruirea operatorilor privind problemele de calitate din liniile de productie/ segment.
  • Responsabil sa instaleaze echipamentele/ sistemele de masura sa participe la elaborarea instructiunilor de utilizare a acestora, la elaborarea studiilor MSA si sa urmareasca statusul calibrarii echipamentelor/ sistemelor astfel incat procesul de productie sa fie monitorizat in concordanta cu cerintele definite in planul de control.
  • Responsabil sa analizeze cauzele si sa implementeze eficient actiunile corective folosind instrumentele calitatii.

  • Noi iti oferim :

    Transport gratuit, tichete de masă, bonusuri anuale de performanță, bonuri cadou de sarbatori, bonus de fidelitate, al 13-lea salariu, card de sanatate, posibilități de dezvoltare profesionala.