Inginer CQ constructii drumuri, Targu Mures (12 luni) in România

Ihre Aufgaben

  • Elaborеaza, supunе spre aprobаre PCCVI si raspundе dе indеplinirea PCCVI aprobаt;
  • Exercitа controlul sistеmаtic аl calitаtii lucrаrilor pe fаze de exеcutie, conform PCCVI si apreciaza importanta neconformitatilor constatate, in corelare cu prevederile caietului de sarcini si ale normelor tehnice;
  • Instiinteaza conducerea de neconformitatile de ordin calitativ constatate si de nerespectarea termenelor sau solutiilor propuse ca remediere, in vederea dispunerii de masuri;
  • Inscrie in documentele de calitate constatarile si masurile dispuse la controlul calitatii efectuat;
  • Verifica realizarea remedierilor si masurilor corective si eficienta acestora in inlaturarea neconformitatilor;
  • Verifica existenta certificatelor de calitate/conformitate, a testelor de laborator pt. materialele utilizate si analizeaza rezultatele obtinute din punct de vedere al incadrarii in limitele admisibile;
  • Intocmeste si semneaza cererile de inspectie a lucrarilor, comenzile testelor pentru laborator;
  • Intocmeste si semneaza procesele verbale de receptie calitativa a lucrarilor;
  • Participa la inspectiile efectuate de ISC si raspunde de aducerea la indeplinire a masurilor dispuse cu aceasta ocazie. Urmăreste măsurile dispuse la inspecţiile efectuate de Inspecţia de stat în construcţii, QM, echipe de audit;
  • Participa la fazele determinante.

Postul de Inginer Controlul Calitatii in cadrul firmei noastre se incheie initial pe o perioada determinata de 12 luni (30 zile lucratoare perioada de proba) care poate fi prelungita si posibilitatea unei colaborari pe termen lung, avand toate resursele necesare pentru dezvoltare personala, profesionala si managementul carierei.

Beneficiile importante ce vin cu acest post ar fi:

  • plan de cariera si posibilitati de relocare
  • climat de lucru performant

Ihre Qualifikationen

  • Studii superioare finalizate - inginer constructor (CFDP - ideal, Constructii Civile, Constructii Hidrotehnice);
  • Experienta in domeniul calitatii in constructii de drumuri dе minim 4 ani;
  • Limba engleza cel putin nivel mediu; limba romana nivel avansat; limba germana - avantaj;
  • Cunostinte dе lucru pe calculator - MS Office, AutoCAD;
  • Abilități dе comunicare - scris / vorbit;
  • Capacitate dе planificare şi organizare a propriei activităţi; spirit analitic, rigurozitate, atenţie la detaliu;
  • Abilităţi dе lucru cu oamenii;
  • Iniţiativă, capacitate dе a găsi soluţii în situaţii critice;
  • Carnet de sofer tip B;
  • Disponibil/a pentru lucru pe santier, pentru urmarirea la zi a progresului lucrarii, si pentru deplasari in tara.