Inginer de sistem infrastructura in Sibiu

Ihre Aufgaben

Descrierea jobului

•Cunoaste infrastructura de voce si date a companiei si asigura administrarea si intretinerea acesteia;
•Supervizeaza, administreaza si intretine serverele companiei;
•Optimizeaza procesele existente pentru eficientizarea activitatilor;
•Colaboreaza cu utilizatorii finali si departamentul ITM din Germania
•Asigura scolarizare si suport pentru utilizatorii finali;

Ihr Profil

Candidatul ideal

•Studii superioare de specialitate in tehnologia informatiei;
•Minim 3 ani experienta intr-o pozitie similara;
•Cunostinte de baza in configurarea sistemelor de calcul si infrastructurii informatice;
•Cunostinte de baza despre servere Microsoft , virtualizare, si administrare;
•Cunostinte de retele active, date si voce;
•Cunoasterea proceselor specifice domeniului automotive;
•Cunostinte bune de limba engleza si optional germana;
•Atitudine analitica, proactiva;
•Bune aptitudini de comunicare;