Inginer departamentul tehnic in Bucuresti

Candidatul ideal

-Experienta minim 2 ani in domeniul intocmirii ofertelor/decontarilor tehnico-financiare;
-Experienta minim 1 an in derularea contractelor cu ENEL (EDM)
-Cunostinte de operare PC (Word, Excel, Autocad,WINdev);
-Cunostinte operare Modulo Impresa;
-Cunostinte privind tehnologiile de executie a lucrarilor electrice de joasa si medie tensiune;
- Experienta in urmarirea tuturor etapelor unui proiect;
-Cunoasterea normativelor NEC si standardelor in vigoare;
- Persoana activa, responsabila, organizata, orientata catre obtinerea de rezultate;

Descrierea jobului

- analizeaza documentatia tehnica si caietele de sarcini primite in vederea ofertarii;
- intocmirea documentatiilor pentru licitatii;
- intocmeste si solicita cereri de oferta catre furnizorii de materiale si echipamente;
- intocmirea ofertelor de pret conform necesarelor de materiale primite de la proiectanti;
- intocmeste si transmite clientului oferta tehnico-financiara
- pregatirea si lansarea in executie a proiectelor;
- intocmirea situatiilor de lucrari;
- elaborarea situatiilor de plata pe stadii fizice;
- realizeaza procese verbale de finalizare etape si lucrari;
- intocmire carte tehnica lucrari