Inginer devizier în construcţii in Piatra Neamţ

Candidatul ideal

Dorim sa ne completam echipa cu o persoana care sa indeplineasca minim urmatoarele cerinte:

  • Cunoscator minin al unui program de devize ;
  • Cunoscator al pachetului MS Office - Excel, Word etc.;
  • Cunoscator al unui program de planificare
  • Cunoscator al programului de proiectare - constituie avantaj Autocad Bun cunoscator al pietei materialelor de constructii;
  • Cunoasterea tehnologiilor de executie;
  • Experienta la intocmirea si optimizarea bugetelor de lucrari
  • Experienta in studierea documentiilor specifice achizitiilor (caiete de sarcini, fise de date, planuri, memorii tehnice) si intocmirea ofertelor complete, tinand cont de cerinte;
  • Studii superioare de inginerie in constructii civile sau inginerie instalatii in domeniul constructiilor.
  • Abilitati bune de organizare, comunicare si negociere;
  • Abilitati bune de lucru cu computerul;

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului:

  • Intocmirea documentatiei in vederea participarii la licitatii (propuneri financiare, propuneri tehnice)
  • Intocmeste lista cu tipurile de lucrari Intomeste lista de materiale, echipamente si dotari specifica tipului de lucrare Solicita oferta de pret de la furnizori / producatori
  • Se deplaseaza pe santier atunci cand este cazul pentru a vedea concret situatia din teren, in vederea intocmirii unor bugete de cost cat mai reale;
  • Intocmeste liste de cantitati, devize pe obiect si devize generale in conformitate cu legislatia in vigoare:
  • Intocmeste Note de comanda lucrari suplimentare
  • Participa la intocmirea cartii tehnice a constructiei;