Inginer executie constructii - toate orasele in Sibiu

Candidatul ideal

Manpower recruteaza Inginer de Executie – constructii civile si industriale pentru clientul sau din Deva – judetul Hunedoara, companie cu proiecte la nivel national (de exemplu Penny-Rewe Group).

Cerinte:

- Experienta pe un post similiar minim 3-5 ani;
- Disponibilitate pentru deplasari in tara 5 zile/saptamana, in functie de proiect;
- Studii superioare incheiate.

Descrierea jobului

-Organizarea lucrarilor pe santier;
-Verifica planurile de executie si propune solutii constructive pentru rezolvarea neconformitatilor identificate si tehnologii;
-Studiaza detaliile de proiectare si documentatia tehnica necesara pentru lucrarile de constructie;
-Urmareste executia lucrarilor pe santier din punct de vedere al cantitatii, calitatii, si respectarii termenelor de executie;
-Intocmeste cartea constructiei;
-Intocmeste si/sau verifica atasamente, situatiile de lucrari, rapoarte de lucru, procese verbale si orice alta documentatie cu caracter tehnic;
-Urmareste ca aprovizionarea cu materiale comandate sa se faca la timp si se verifica existenta documentelor de calitate;
-Isi insuseste si urmareste aplicarea legislatiei, procedurilor si instructiunilor tehnice de lucru.